Słowo "marketing" na tablicy korkowej.

Imprezy firmowe w plenerze – sposób na promocję firmy?

Firmy, aby zostać zauważone i przyciągnąć większe grono potencjalnych klientów stosują wiele taktyk, aby zwrócić ich uwagę i zachęcić do zapoznania się z ofertą firmy. Można by powiedzieć, że w dzisiejszych czasach wachlarz trików marketingowych jest ogromnie szeroki, gdyż mamy do wyboru szereg reklam telewizyjnych, radiowych, gazetowych lub tzw. „zewnętrznych”. Wiele firm sporo inwestuje w reklamy internetowe oraz pozycjonowanie stron internetowych, a jeszcze inne firmy nie wyobrażają sobie marketingu, który związany jest z bezpośrednim kontaktem z klientem. Napis ma "marketing" na tablicy korkowej.Te ostatnia grupa do tego celu najczęściej wykorzystuje organizowanie różnego rodzaju dni otwartych lub zamkniętych (zależy od aktualnego celu) eventów, meetingów, targów, konferencji, szkoleń i pokazów firmowych, na których najczęściej prezentują swoją ofertę, produkty czy też usługi. Często na eventach tych prezentowane i omawiane są nowe, przedpremierowe produkty/usługi, aby przedstawić, zainteresować i zachęcić grupę docelową jeszcze przed możliwością ich zakupu bądź wprowadzenia na rynek. Działania te mają stricte na celu przyciągnąć i zainteresować uwagę potencjalnych klientów.
Oczywiście na tego typu imprezach firmowych nie ma nacisku na jakąkolwiek nachalność ze strony organizatorów – kluczowym punktem ma być wzbudzenie zainteresowania i ciekawości produktem/usługą.

Gdzie najlepiej organizować imprezy firmowe

To głównie zależy od firmy i docelowej grupy, do której chcą trafić. Najlepiej skupić się na miejscu, gdzie mamy największe prawdopodobieństwo sukcesu oraz zainteresowania, dlatego firmy chcące wypromować markę, produkt lub usługę najczęściej decydują się na imprezy firmowe – plenerowe, gdzie korzystają z usług wynajmu hal namiotowych, które dzięki swojej modułowej budowie pozwalają na dostosowanie ich do niemal każdej powierzchni i terenu oraz dostosowanie ich do kalkulowanej ilości gości i zainteresowanych. Ich modułowa budowa zapewnia prosty i szybki montaż, a także demontaż oraz dostosowanie do bardzo dużej ilości gości, co więcej – można ją Mężczyzna z napisem na tablicy.modyfikować względem potrzeb oraz w razie takiej konieczności – przemieszczać. Walory te nie ujmują im tego, że hale namiotowe są zbudowane z bardzo dobrej jakości materiałów, które z zastosowaniem specjalnej technologii gwarantują ich trwałość, solidność, wytrzymałość i bezpieczeństwo. Ponadto chronią przed nieprzewidywalnymi zmianami pogody jak: silny wiatr, mocny deszcz, silne słońce, a nawet siarczysty mróz. Hale namiotowe rozstawione w plenerze dają też okazję poczucia luźnej swobody, a także nieformalnego przebywania na spotkaniu co nie stawia potencjalnego klienta czy zainteresowanego przed poczuciem jakiegoś wewnętrznego obowiązku. Co więcej takie imprezy plenerowe można zamienić w naprawdę widowiskowy obiekt, gdyż hale namiotowe może na wiele sposobów – niemal nieograniczonych sposobów – wyposażyć w różne ciekawe rzeczy oraz w niecodzienny i fascynujący sposób udekorować, co dodatkowo przy ujmującym otoczeniu zielonego i świeżego pleneru wpłynie na obdarzenie firmy zaufaniem i wprawieniem gości w dobry nastrój.

Co jest tutaj zdecydowanym plusem i dużą korzyścią dla organizatorów tego rodzaju meetingów plenerowych to to, że tak jak wyżej wspomnieliśmy – nie musimy takiej hali namiotowej nabywać na stałe i narażać budżetu firmowego na duże koszty. Producenci hal oprócz sprzedaży zapewniają ich wynajem na okres jaki potrzebujemy. Co więcej zajmują się one też ich dostarczeniem, zamontowaniem, a następnie demontażem. W większości przypadków w swojej ofercie posiadają również elementy wyposażające hale namiotowe (np. stoły, krzesła, meble cateringowe, sceny, podłogi, itp.) oraz elementy dekoracyjne. Biała, duża hala namiotowa rozstawiona w parku.A jeszcze większą wygodą jest skorzystanie z usług producentów hal namiotowych, którzy oferują również organizację imprez plenerowych – wtedy możemy całkowicie się zrelaksować i być pewni, że nawet najważniejsza i decydująca impreza firmowa będzie dopięta na ostatni guzik oraz ze względu na doświadczenie tej firmy – zaplanowana w najmniejszym szczególe – który pewnie nie przejdzie niezauważony uczestnikom imprezy.

Często firmy te podsuwają również wiele dobrych pomysłów, co może mieć kuriozalny wpływ na sukces marketingowy imprezy firmowej, np. połączenie jej wraz z dniem dziecka, dniem matki, a nawet targami turystycznymi, itp., gdzie będą czekały atrakcje dla całych rodzin. Posunięcia te zależą oczywiście od tematyki i celu imprezy firmowej, ale zdajmy się na profesjonalistów i zaufajmy ich doświadczaniu, a może wyjść nam to na dobre. Tym bardziej, że dzięki takiej promocji, nawet jeżeli nie zyskamy w tej chwili nowego klienta, z pewnością nie będziemy już anonimowi – pozostaniemy w pamięci, co może przerodzić się w współpracę w późniejszym okresie.

Co warto zaznaczyć to to, że wynajem hal namiotowych nie wiąże się z dużym kosztem. Oczywiście wszystko zależy od sytuacji oraz od tego czy to będzie sam wynajem hali namiotowej, czy połączony wraz z innymi produktami lub usługami. Warto jednak pamiętać, że impreza firmowa zorganizowana na wysokim poziomie i bez żadnych wpadek, może zwrócić się nam w przeciągu godziny! Jest to coraz bardziej popularny sposób reklamy, która jest skuteczna i potrafi ściągnąć wielu nowych klientów i inwestorów.